- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Громадська організація «Асоціація ветеранів волей лу України» ( далі - Асоціація) є неприбутковою, добровільною громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів її членів, для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема спортивних, економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
- Асоціація у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про громадські об'єднання», Законом України «Про фізичну культуру і спорт», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», іншими законодавчими актами України та цим Статутом.
- Асоціація діє на принципах законності демократичності, незалежності, прозорості, етичності й соціальної відповідальності, професіоналізму, добровільності та самоврядування, рівноправності своїх членів, виборності та підзвітності керівних органів, законності і гласності.
- Асоціація співпрацює з іншими громадськими організаціями, фізичними та юридичними особами, незалежно від форм власності, центральними та місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, в тому числі з міжнародними організаціями і фондами, з іншими об'єднаннями та рухами, діяльність яких не суперечить Конституції України та чинному законодавству України.
- Найменування Асоціації:
- Повне найменування:
- українською мовою - Громадська організація «Асоціація ветеранів волейболу України».
- англійською мовою - «Association of Volleyball Veterans of Ukraine».
- Скорочене найменування:
- українською мовою - ГО «АВВУ».
- англійською мовою - «AVVU».
- Повне найменування:
- Місце знаходження Асоціації: 10014, Житомирська область, місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, будинок 25, кімната 75.
- Асоціація утворена та зареєстрована на необмежений період часу в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
- Асоціація є юридичною особою з моменту її реєстрації у встановленому законодавством України порядку. Асоціація може відкривати і мати рахунки, в т.ч. у національній та іноземній валюті, в банківських, інших кредитно-фінансових установах, в т.ч. в іноземних, печатку з найменуванням, кутові штампи, власну символіку, тощо, зразки яких затверджуються Президією. Символіка реєструється у встановленому законодавством порядку. Асоціація для досягнення статутних цілей має право укладати правочини, договори, здійснювати будь-які юридичні дії в межах чинного законодавства України, набувати майнові і немайнові права та нести обов'язки, бути позивачем, відповідачем, третьою особою в суді, третейському суді.
- Асоціація визнає і всебічно підтримує Олімпійський рух в Україні, спрямовує діяльність на розвиток дружніх стосунків з організаціями спортивної спрямованості.
- Асоціація співпрацює і взаємодіє з державними і недержавними установами, суб'єктами господарювання, іншими об'єднаннями громадян, спілками тощо, має право отримувати від них кошти і майно (в тому числі на безоплатній, безповоротній основі) для досягнення статутних цілей. Асоціація може отримувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, з державного бюджету в межах цільових державних програм, кошти та майно для досягнення статутних завдань Асоціації, в тому числі субсидії, субвенції, дотації, інші види поворотної та безповоротної допомоги тощо.
- Асоціація має право у передбаченому законодавством України порядку набувати членства в інших об'єднаннях громадян, спілках, союзах, асоціаціях тощо, включаючи міжнародні.
- Асоціація має право створювати самостійно або за участю інших осіб господарські товариства, установи, організації у передбаченому законодавством України порядку.
- Асоціація не залежить у власній діяльності від органів державного управління і місцевого самоврядування, політичних та інших громадських утворень і рухів.
- Асоціація не відповідає по зобов'язанням держави (в т.ч. її державних органів, підприємств, установ, організацій) та/або по зобов'язаннях членів Асоціації. Держава, члени Асоціації не відповідають по зобов'язаннях Асоціації.
- Цей Статут має перевагу перед будь-якими внутрішніми документами Асоціації і жодне положення в іншому документі, регламенті Асоціації або її органів та відокремлених підрозділів не може суперечити цьому Статуту, звужувати його застосування.
- МЕТА, НАПРЯМИ ТА ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ
- Асоціація створена з метою популяризації та поширення на території України ветеранського волейболу зокрема та розвитку всіх інших видів волейболу Україні ( в тому числі пляжного та паркового ), підвищення його ролі в гармонійному розвитку особистості, зміцненню її здоров'я і довголіття шляхом консолідації і координації ветеранського волейбольного руху в Україні, захисту соціальних, економічних, творчих, вікових, культурних, спортивних та інших інтересів своїх членів відповідно до законодавства України та положень цього Статуту.
- Для досягнення поставленої мети Асоціація, відповідно до вимог чинного законодавства без отримання прибутку, вирішує такі завдання:
- пропаганда та популяризація ветеранського волейболу серед населення;
- сприяння організації та залучення до регулярних занять волейболом осіб зрілого віку;
- сприяння організації та проведенню в Україні національних та міжнародних змагань з волейболу серед ветеранів;
- сприяння формуванню та підготовці висококваліфікованих волейбольних команд і спортсменів для забезпечення успішних виступів українських волейболістів в міжнародних змаганнях ветеранів;
- прояв турботи про ветеранів волейболу;
- сприяння збереженню історичної волейбольної спадщини;
- сприяння розвитку і зміцненню міжнародних зв'язків із ветеранськими волейбольними організаціями інших країн, іншими міжнародними спортивними й громадськими організаціями.
- Для виконання поставлених завдань Асоціація у порядку встановленому чинним законодавством без отримання доходу (прибутку):
- сприяє розробці й реалізації програм розвитку волейболу, в т.ч. ветеранського, в Україні;
- надає практичну, організаційну і методичну допомогу своїм членам;
- приймає участь в координації дій державних, громадських, госпрозрахункових організацій, установ і підприємств з питань розвитку ветеранського волейболу;
- приймає участь в організації і проведенні офіційних регіональних , національних та міжнародних змагань з волейболу серед ветеранів на території України, розробці правил, положень, регламентів та календарів, змагань волейболу серед ветеранів, серед членів Асоціації та контроль та здійснює контроль за їх дотриманням;
- приймає участь у формуванні і організації підготовки збірних волейбольних команд ветеранів України для участі в міжнародних змаганнях;
- бере участь в організації й проведенні наукових досліджень, виданні методичних, довідково-інформаційних та інших матеріалів;
- співпрацює та взаємодіє на партнерських засадах з державними установами, громадськими товариствами, об'єднаннями громадян, громадами, профспілковими організаціями;
- бере участь у підготовці та проведенні дискусій, громадських експертиз нормативних актів, що впливають на розвиток волейболу, входить з пропозиціями до відповідних органів державної влади, відстоює свої позиції, аж до прийняття по ним рішення; організовує без отримання прибутку виготовлення офіційної, пам'ятної атрибутики із символікою Асоціації;
- представляє і захищає інтереси ветеранського волейбольного руху у державних і громадських установах і організаціях, проводить роботу із правового та соціального захисту членів Асоціації ;
- співпрацює з міжнародними спортивними об'єднаннями і організаціями з метою представлення в них і захисту інтересів ветеранського волейбольного руху України;
- піклується про забезпечення медичного контролю за станом здоров'я ветеранів волейболу, особливо в період проведення змагань під її егідою;
- піклується про створення і підтримання фізкультурно-спортивної і медичної матеріальної бази для занять ветеранів і організації, реабілітаційно-відновлюючих заходів для них;
- приймає участь у формуванні фінансово-економічного, матеріально-технічного підґрунтя для розвитку ветеранського волейболу в Україні, пошуку спонсорської підтримки, фінансуванні конкретних цільових програм, наданні одноразової або систематичної, фінансової, матеріальної та іншої допомоги членам Асоціації або іншим суб'єктам фізкультурно-спортивної діяльності;
- надає дозволи на використання своєї назви, емблеми, символів;
- організовує збір, систематизацію та розповсюдження інформації та інформаційних матеріалів про діяльність Асоціації та її членів, окремих ветеранів волейболу;
- ініціює присудження членам Асоціації нагород, заохочень, відзнак, присвоєння почесних звань, тощо;
- здійснює інші заходи, не заборонені законом.
- Діяльність Асоціації провадиться на принципах:
- добровільності;
- самоврядності;
- вільного вибору території діяльності;
- рівності перед законом;
- відсутності майнового інтересу їх членів (учасників);
- прозорості, відкритості та публічності.
- ПРАВОВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗАЦІЇ
- Для реалізації основних цілей та завдань, закріплених у даному Статуті, Асоціація користується правами та виконує обов'язки, пов'язані з її діяльністю у відповідності до чинного законодавства та цього Статуту.
- Асоціація є юридичною особою і має круглу печатку, штампи, бланки зі своїм найменуванням, емблему, прапор (хоругву), що підлягає реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", та інші ознаки, що визначені для юридичних осіб чинним законодавством України.
- Організація здійснює бухгалтерський облік і звітність у встановленому чинним законодавством порядку.
- Організація відповідає по своїм зобов'язанням належним їй майном, на яке згідно чинного законодавства може бути звернено стягнення.
- Держава, її органи та організації, а також члени Організації не несуть відповідальності по зобов'язаннях Організації, як і Організація не несе відповідальності по зобов'язанням держави та членів Організації.
- У відповідності до своїх статутних завдань та в порядку, передбаченому чинним законодавством, Організація має право:
- бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права та нести обов'язки відповідно до законодавства;
- бути позивачем та відповідачем у суді;
- представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів у державних органах та в неурядових організаціях;
- одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своєї мети;
- звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами;
- одержувати у порядку, визначеному законом, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації;
- брати участь у здійсненні державної регуляторної політики;
- співпрацювати з іншими громадськими організаціями, державними та недержавними органами та організаціями як на Україні, так і за її межами, які сприяють досягненню мети Організації;
- здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства) для досягнення мети Організації;
- набувати та розпоряджатися майном та іншою власністю для здійснення своїх статутних завдань в порядку, визначеному чинним законодавством України;
- одержувати та використовувати на умовах оренди або тимчасового безкоштовного користування будівлі, обладнання, транспортні засоби та інше майно, що необхідне для здійснення статутних завдань Організації;
- отримувати фінансування за рахунок внесків (вступних, періодичних, цільових та будь-яких інших внесків членів), безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань громадян, підприємств, установ та організацій та за рахунок коштів, набутих у результаті підприємницької діяльності Організації та/або створених нею юридичних осіб, а також пасивні доходи та надходження від своєї основної діяльності та спрямовувати фінансування на виконання статутної мети;
- бути виконавцем державного замовлення відповідно до закону;
- розповсюджувати інформацію, пропагувати свої ідеї та цілі;
- засновувати з метою досягнення своєї статутної мети засоби масової інформації та інші юридичні особи;
- проводити мирні зібрання;
- організовувати та проводити змагання, турніри, інші форми спортивних заходів, лекторії, круглі столи, семінари, конференції, виставки, консультації із залученням представників громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, експертів з різних галузей суспільного життя, в т. ч. міжнародних;
- здійснювати розробку проєктів рішень та проводити громадську експертизу проєктів рішень;
- здійснювати просвітницьку та учбово-методичну діяльність, відповідно до чинного законодавства України;
- вступати у спілки, що створюються на добровільній основі і сприяють виконанню статутних завдань;
- здійснювати співробітництво з іноземними неурядовими організаціями та міжнародними урядовими організаціями з дотриманням законів України та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
- обмінюватися інформацією, досвідом та спеціалістами з організаціями зарубіжних країн;
- здійснювати інші права, не заборонені законом.
- ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ
- Асоціація створюється за принципом добровільності. Умови і порядок набуття членства в Асоціації та його припинення визначаються цим Статутом.
- Членами можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 14 років та визнають мету та Статут Асоціації, сприяють їх реалізації та виконанню, беруть участь в діяльності Асоціації та сплачують членські внески.
- Прийняття у члени Асоціації здійснюється Президією Асоціації на підставі поданої заяви у відповідності з Статутом, який затверджується Конференцією Асоціації. Рішення про прийом до членів Асоціації або про відмову приймається Президією протягом 30 (тридцяти) календарних днів за умови сплати вступного внеску в розмірі, затвердженому Конференцією Асоціації.
- Члени Асоціації мають право:
- брати участь в управлінні Асоціацією у порядку, передбаченому Статутом;
- обирати та бути обраним до органів управління Асоціації;
- брати участь у конференціях, семінарах та інших заходах, що організовуються та проводяться Асоціацією або за її участі;
- голосувати при прийнятті рішень на Конференції Асоціації;
- користуватися усіма видами методичної, консультативної та іншої допомоги, яку може надати Асоціація;
- вимагати розгляду на Конференції Асоціації будь-яких питань, що стосуються діяльності Асоціації;
- обговорювати будь-які питання діяльності Асоціації, вносити на розгляд -Президії пропозиції щодо вдосконалення діяльності Асоціації;
- одержувати повну та достовірну інформацію про діяльність Асоціації, у тому числі про прийняті рішення та здійснені заходи;
- брати участь у роботі Конференції, постійних та тимчасових комісій, інших робочих груп;
- оскаржувати рішення, дії, бездіяльність органів Асоціації;
- одержувати від Асоціації допомогу у захисті своїх законних прав та інтересів як члена Асоціації;
- вийти з членів Асоціації в порядку та на умовах, передбачених цим Статутом;
- та мати інші права, передбачені чинним законодавством України та рішеннями Конференції.
- Обов'язки члена Асоціації:
- дотримуватись вимог цього Статуту, інших внутрішніх документів Асоціації та виконувати рішення Конференції, Президії та інших органів управління Асоціації, які є обов'язковими для членів та відповідають чинному законодавству України;
- своєчасно сплачувати членські внески у розмірі та порядку, передбачених Положенням про членські внески;
- дотримуватися професійної етики;
- брати активну участь у досягненні мети та завдань Асоціації, всіляко сприяти її діяльності;
- не допускати дій, що дискредитують Асоціацію;
- інформувати органи Асоціації про відомі йому факти, які можуть негативно вплинути на діяльність Асоціації, а також про факти порушення цього Статуту;
- нести інші обов'язки передбачені законодавством України, цим Статутом та внутрішніми документами Асоціації.
- Членство в Асоціації припиняється у випадках:
- добровільного припинення членства;
- виключення з членів;
- припинення членства у випадках, передбачених цим Статутом.
- Добровільне припинення членства в Асоціації здійснюється шляхом подання письмової заяви до Президії. Припинення членства оформлюється рішенням Президії. Датою припинення членства є дата надходження заяви.
- Члена може бути виключено з членів Асоціації за рішенням Президії за наявності однієї з нижчеперелічених підстав:
- невиконання статутних обов'язків, в тому числі порушення Статуту, невиконання рішень Президії або порушення правил і норм, встановлених Конференцією, Президією або Президент, які є обов'язковими для всіх членів Асоціації;
- поширення відомостей, що не відповідають дійсності і/або завдають шкоди інтересам, честі, гідності або діловій репутації Асоціації;
- якщо член Асоціації скомпрометував себе діями, що суперечать меті її діяльності або своєю бездіяльністю;
- недотримання членом Асоціації стандартів етичної та професійної поведінки, затверджених Конференцією;
- виявлення невідповідності вимогам щодо членства в Асоціації;
- порушення обов'язків щодо сплати членських внесків.
- Членство в Асоціації може бути припинено з таких підстав:
- набрання законної сили рішенням суду щодо визнання члена Асоціації недієздатною особою;
- набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Асоціації, який скоїв умисний злочин;
- смерті члена Асоціації.
- Рішення Президії про виключення з Асоціації може бути оскаржене Конференцією Асоціації.
- Член Асоціації не має права голосу при вирішенні Конференцією Асоціації питань щодо вчинення ним правочину та щодо спору між ним і Асоціацією.
- ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА І КЕРІВНІ ОРГАНИ АСОЦІАЦІЇ
- Статутними органами Асоціації є: Конференція, Президент, Президія, Ревізійна комісія.
- Конференція є вищим органом Асоціації, який збирається не рідше одного разу на чотири календарні роки і скликається Президією.
Рішення Конференції є обов'язковим для виконання статутними органами Асоціації, її відокремленими підрозділами, членами Асоціації та позастатутними формуваннями Асоціації.
Позачергова Конференція може бути скликана за рішенням Президента, або Президії, або на вимогу не менше, ніж 20% членів Асоціації, або Ревізійною комісією в разі виявлення останньою порушень фінансової дисципліни з боку Президії Асоціації, її Президента або посадових осіб Асоціації.
- Учасниками Конференції є делегати, які обрані з числа членів Асоціації. Кількість делегатів, на Конференції Асоціації, визначається Президією Асоціації. Повноваження делегатів для участі в Конференції засвідчується відповідним протоколом Конференції Асоціації, до порядку денного якого внесене питання про обрання делегата. Протокол має бути підписаний головуючим та секретарем Конференції.
- Конференція розглядає питання порядку денного та ухвалює рішення з цих питань. Рішення ухвалюється простою більшістю голосів присутніх на Конференції делегатів відкритим голосуванням, якщо інше не передбачене цим Статутом.
- Якщо Президією Асоціації до порядку денного Конференції внесене питання про саморозпуск або реорганізацію Асоціації, рішення про саморозпуск або реорганізацію Асоціації може бути ухвалене лише у відритому голосуванні делегатами Асоціації.
- До виключної компетенції Конференції віднесено і за будь-яких обставин не може бути передано іншим органам Асоціації вирішення таких питань:
- прийняття змін та доповнень до Статуту, Статут в новій редакції;
- затвердження символіки Асоціації;
- розгляд та затвердження звітів статутних органів Асоціації;
- обрання/відкликання Президента, членів всіх статутних органів Асоціації;
- рішення про саморозпуск або реорганізацію Асоціації.
Конференція може прийняти до розгляду будь-яке інше питання діяльності Асоціації.
- Рішення Конференції ухвалюються на засіданнях, в яких мають право брати участь тільки делегати та члени статутних органів Асоціації, асоційовані члени з правом дорадчого голосу.
- Рішення Конференції вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість від числа присутніх делегатів Конференції. Рішення Конференції вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як три четвертих присутніх делегатів Конференції. Також трьома четвертими голосів делегатів, які присутні на Конференції приймаються рішення щодо відчуження майна Асоціації на суму, що становить п'ятдесят і більше відсотків майна Асоціації.
- Право вирішального голосу на Конференції мають виключно делегати Конференції.
- Повноваження делегатів Конференції перевіряються Мандатною комісією, яка створюється Президією Асоціації у складі не менше трьох осіб.
- Рішення Конференції набуває чинності з моменту, який зазначено в рішенні Конференції.
- Порядок денний Конференції готується Президією Асоціації і затверджується Конференцією. Делегати Конференції мають право ставити питання про включення до порядку денного Конференції будь-яких суттєвих питань діяльності Асоціації, крім зазначених в п.5.2.5. Статуту.
- Роботою Конференції до її закінчення керує Президія Конференції в складі Голови, секретаря та членів Президії Конференції, які обираються на Конференції з числа повноважних делегатів відкритим голосуванням. За підсумками Конференції Голова та секретар Президії Конференції складають і підписують протокол. Протоколи Конференцій зберігаються Президентом Асоціації.
- Дата, місце, час проведення Конференції та порядок денний Конференції має бути доведений Президентом до відокремлених підрозділів не пізніше, ніж за 30 днів до дати проведення Конференції.
- Відокремлений підрозділ має право ініціювати розгляд Конференцією питання, що має істотне значення для Асоціації, шляхом надіслання відповідної пропозиції Президії Асоціації не пізніше, ніж за 15 днів до дати проведення Конференції.
- Президія Асоціації є виконавчим органом Асоціації, кількісний і персональний склад якого визначається Конференцією і діє в період між Конференціями Асоціації.
До складу Президії за посадами входять: Президент Асоціації, Віцепрезиденти, відповідальний секретар Асоціації. Склад Президії обирається Конференцією терміном на чотири роки.
- До компетенції Президії віднесено:
- виконання рішень Конференції;
- підготовка порядку денного Конференції, створення мандатної комісії ( п. 5.2.8. Статуту);
- скликання позачергової Конференції, ведення реєстру членів Асоціації;
- організація і проведення заходів Асоціації, їх технічна підтримка;
- формування відповідних постійних і тимчасових комісій, затвердження регламентів їх діяльності;
- затвердження поточної документації, в т.ч. фінансової, технічних регламентів, іншої технічної документації тощо;
- прийом та виключення із членів Асоціації;
- надання згоди Президенту Асоціації на укладання від імені Асоціації правочину, договору (або їх низки, якщо вони мають однакову мету і укладаються протягом одного календарного року), ціна якого перевищує 150000 грн;
- інші повноваження, передбачені цим Статутом, та покладені (делеговані) на Президію Асоціації Конференцією або Президентом в межах його повноважень.
- Діяльність Президії Асоціації регламентується внутрішніми правилами, затвердженими Конференцією Асоціації.
- Рішення Президії ухвалюються простою більшістю голосів присутніх членів Президії. В разі рівного розподілення голосів голос Президента є вирішальним.
- Допускаються врахування голосів відсутніх членів Президії за їх письмовим підтвердженням щодо голосування «за» або «проти». За виняткових обставин, за рішенням Президента Асоціації, Президія може прийняти рішення методом опитування. Проєкт рішення надсилається членам Президії, які письмовим візуванням висловлюють свою позицію щодо запропонованого проєкту рішення.
- Протоколи засідання Президії зберігаються у відповідального секретаря Президії Асоціації.
- До компетенції Президії віднесено:
- Президент Асоціації очолює діяльність Президії Асоціації.
- Президент очолює Асоціацію і обирається Конференцією на чотири роки.
В разі закінчення строку повноважень Президента він продовжує виконувати власні обов'язки до проведення Конференції та обрання ( переобрання) Президента у встановленому цим Статутом порядку.
Новообраний Президент набуває повноважень після закінчення Конференції, на якій він був обраний Президентом.
Президент очолює Президію Асоціації за посадою і входить до складу членів Президії Асоціації. Президент головує на засіданнях Президії Асоціації.
- До компетенції Президента віднесено вирішення будь-яких питань діяльності Асоціації, за виключенням тих , що прямо віднесені до компетенції Конференції, Президії Асоціації. З питань, які відносяться повноважень Президента, він приймає розпорядження.
- В межах наданих повноважень Президент представляє інтереси Асоціації у стосунках з будь-якими особами, має право укладати правочини, договори від імені Асоціації, видавати довіреності, розпоряджатися майном Асоціації ( в межах компетенції), відкривати/закривати рахунки в банківських, інших кредитно-фінансових установах, представляти інтереси Асоціації в судах, державних недержавних органах, установах, організаціях; вживати організаційні заходи для забезпечення діяльності Асоціації, зокрема, формування штату працівників.
- Президент має право виключного представництва Асоціації в будь-яких обставинах без довіреності.
- Президент очолює Асоціацію і обирається Конференцією на чотири роки.
- Віцепрезиденти.
- Віцепрезиденти обираються Конференцією терміном на чотири роки.
- Віцепрезиденти керують роботою Асоціації згідно з розподілом обов'язків між ними, затвердженими Президією Асоціації за поданням Президента та діють відповідно до доручень Президента.
- Віцепрезиденти підпорядковуються і підзвітні Президенту, Конференції та Президії Асоціації.
- З числа віцепрезидентів Конференцією обирається віцепрезидент, виконавчий директор терміном на чотири роки. В разі неможливості Президента виконувати свої обов'язки виконуючим обов'язки Президента до чергової або позачергової Конференції стає віцепрезидент, виконавчий директор.
- Ревізійна комісія обирається Конференцією Асоціації. До складу Ревізійної комісії входить Голова ревізійної комісії, його заступник та члени комісії. Ревізійна комісія створюється з метою контролю за фінансовою діяльністю асоціації. Строк повноважень Ревізійної комісії складає 4 роки з моменту обрання,але припиняється не раніше чергової Конференції Асоціації. Кількість членів Ревізійної комісії визначається Конференцією.
Персональний склад Ревізійної комісії формується з числа членів асоціації або інших осіб (за їх згодою). Президент, члени Президії Асоціації, бухгалтер (в разі наявності) не можуть входити до складу Ревізійної комісії.
- Перевірка господарської та фінансової діяльності (в тому числі ревізія) Асоціації проводиться Ревізійною комісією за дорученням Президента або за власною ініціативою, але не рідше, ніж один раз на рік.
- Ревізійна комісія має право вимагати від посадових осіб Асоціації надання всіх необхідних матеріалів, бухгалтерських та інших документів та особистих роз'яснень, залучати до перевірок зовнішній аудит.
- Ревізійна комісія здійснює контроль за цільовим використанням коштів і майна Асоціації, без висновку Ревізійної комісії Конференція не може затвердити звіт Президії.
- Рішення Ревізійної комісії приймаються простою більшістю голосів. В разі рівного розподілення голосів голос Голови ревізійної комісії є вирішальним.
- Ревізійна комісія зобов'язана вимагати проведення позачергової Конференції, якщо виникла загроза суттєвим інтересам Асоціації або виявлені зловживання посадових осіб. В разі невиконання Президентом, Президією вимоги про скликання Конференції в 20-денний термін від дня внесення такої вимоги, Голова Ревізійної комісії має право самостійно скликати Конференцію.
- Витрати, обумовлені виконанням статутних обов'язків в органах управління Асоціації, можуть бути відшкодовані за рахунок коштів Асоціації за рішенням Президії Асоціації.
- ПОРЯДОК ЗВІТУВАННЯ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ АСОЦІАЦІЇ
- До порядку денного кожної чергової Конференції Асоціації обов'язково включається звіт Президента Асоціації про роботу Президії Асоціації та її робочих органів про діяльність комісій (постійних та тимчасових і т.д.), звіт ревізійної комісії та звіти з виконання бюджетів Асоціації. На вимогу не менше третини відокремлених підрозділів Асоціації або членів Асоціації до порядку денного Конференції Асоціації має бути включений звіт будь-якого керівного органу Асоціації чи посадової особи Асоціації.
- Керівні органи Асоціації мають забезпечити для членів Асоціації вільний доступ до інформації про їх діяльність, у тому числі про ухвалені рішення та про реалізацію статутних цілей та мети Асоціації.
- ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РОЗГЛЯДУ СКАРГ
- Рішення, дії, бездіяльність керівних органів Асоціації можуть бути оскаржені делегатами (членами) Асоціації.
- Первинна скарга на дії, бездіяльність або рішення Президента Асоціації подається до Президії, яке зобов'язане розглянути скаргу на найближчому засідання, із обов'язковим викликом члена громадського об'єднання, який скаржиться, а також Президента дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. В разі відхилення скарги Президією — повторна скарга подається до Конференції, які зобов'язана розглянути скаргу на черговому або позачерговому засіданні, із обов'язковим викликом члена, який скаржиться, а також Президента Асоціації дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується.
- Первинна скарга на дії, бездіяльність або рішення члена Президії — подається до Президента Асоціації, який зобов'язаний розглянути скаргу протягом 20 робочих днів, із обов'язковим викликом члена громадського об'єднання, який скаржиться, а також члена Президії дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. В разі відхилення скарги Президентом Асоціації — повторна скарга подається до Конференції, яка зобов'язана розглянути скаргу на черговому або позачерговому засіданні, із обов'язковим викликом члена, який скаржиться, а також члена Президії дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. Скарга, яка потребує розгляду на позачерговій Конференції, є підставою для скликання такої Конференції протягом тридцяти днів з дня надходження такої скарги.
- На дії, бездіяльність або рішення Конференція скарга подається до суду, відповідно до чинного законодавства на момент оскарження таких дій, бездіяльності або рішень.
- До рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені, належать рішення у межах управлінської діяльності керівних органів організації, внаслідок яких:
- Порушено права та/чи законні інтереси чи свободи члена Асоціації (групи членів Асоціації).
- Створено перешкоди для здійснення членом Асоціації його прав та/чи законних інтересів чи свобод.
- Незаконно покладено обов'язки на члена Асоціації або незаконно застосовано до нього дисциплінарну відповідальність.
- Рішення, дії, бездіяльність керівних органів Асоціації можуть бути оскаржені делегатами (членами) Асоціації.
- МАЙНО ТА КОШТИ АСОЦІАЦІЇ
- Асоціація є непідприємницьким товариством. Для здійснення своїх програмних та статутних цілей і завдань у власності Асоціації можуть бути кошти, цінні папери, майнові та немайнові права, матеріальні та нематеріальні активи, обладнання, транспорт, інші засоби та майно, набуття яких не забороняється чинним законодавством України.
- Асоціація самостійно й незалежно здійснює права володіння, користування та розпорядження належним їй майном, коштами, майновими та немайновими правами через свої статутні органи в межах їх компетенції.
- Майно Асоціації складається з коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, внесків членів Асоціації; пасивних доходів; дотації або субсидії з державного чи місцевих бюджетів, а також з державних цільових фондів, фінансової підтримки програм (проєктів, заходів) Асоціації за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, від виконання державного замовлення; благодійної, гуманітарної та технічної допомоги, в тому числі відповідно до міжнародних договорів України; набуті в результаті підприємницької діяльності Асоціації, підприємницької діяльності створених нею юридичних осіб (товариств, підприємств); доходів від основної діяльності Асоціації відповідно до цього Статуту та законодавства; майном, придбаним за рахунок власних коштів, чи набутих на інших підставах, не заборонених законом.
- Доходи (прибутки) або майно Асоціації чи їх частина не підлягають розподілу між її засновниками (учасниками), членами Асоціації, працівниками (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членами органів управління та іншими пов'язаними з ними особами.
- Доходи (прибутки) та майно Асоціації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Асоціації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
- Асоціація несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім належним їй на праві власності майном. Асоціація не несе відповідальності за зобов'язаннями членів. Члени не несуть відповідальності за зобов'язаннями Асоціації, якщо інше не передбачено законом.
- Асоціація зобов'язана вести бухгалтерський облік, статистичну, податкову, фінансову звітність, бути зареєстрованим в органах фіскальної служби та вносити до бюджету податки і збори у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Асоціація зобов'язана зберігати не менше п'яти років усі необхідні облікові документи стосовно внутрішніх та міжнародних операцій.
- Державний нагляд та контроль за дотриманням закону Асоціацією здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування у порядку, визначеному законодавством України.
- МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ АСОЦІАЦІЯ
- Асоціація відповідно до своїх статутних завдань має право на здійснення міжнародної діяльності у порядку, передбаченому даним Статутом та чинним законодавством України.
- Міжнародна діяльність Асоціації здійснюється шляхом участі у міжнародних проєктах, роботі міжнародних організацій, а також інших формах, що не суперечать законодавству України, нормам і принципам міжнародного права.
- При здійсненні міжнародної діяльності Асоціації користується повним обсягом прав і обов'язків юридичної особи.
- В рамках міжнародної діяльності Асоціація має право:
- налагоджувати та підтримувати міжнародні зв'язки шляхом укладання відповідних угод;
- організовувати обмін делегаціями, конференції, виставки, тощо;
- приймати участь у міжнародних заходах в Україні та за її межами;
- проводити спільно з міжнародними та іноземними організаціями дослідження в межах своєї компетенції;
- реалізовувати інші спільні програми та проєкти за участю іноземних партнерів та міжнародних організацій, що не суперечать чинному законодавству України та Статуту.
- ВІДОКРЕМЛЕНІ ПІДРОЗДІЛИ АСОЦІАЦІЇ
- Асоціація має право на утворення відокремлених підрозділів.
- Відокремлені підрозділи утворюються за рішенням Позачергової Конференції Асоціації та реєструються у встановленому законодавством порядку.
- У своїй діяльності відокремлені підрозділи керуються цим Статутом.
- Асоціація має право закрити відокремлені підрозділи шляхом прийняття відповідного рішення Позачерговою Конференцією Асоціації та подання відповідного повідомлення до уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням Асоціації за формою, затвердженою Міністерством юстиції України.
- ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ
- Статут діє безстроково до моменту припинення діяльності Асоціації.
- Пропозиції щодо внесення змін та/або доповнень до Статуту на розгляд Позачергової Конференції може внести кожен член Асоціації у письмовій формі.
- Зміни та доповнення до цього Статуту затверджуються рішенням Позачергової Конференції не менше як ? голосів членів Асоціації присутніх на Позачерговій Конференції.
- Зміни, що вносилися в статутні документи, підлягають обов'язковій реєстрації (в новій редакції).
- ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЇ
- Припинення діяльності Асоціації здійснюється за рішенням громадського об'єднання, прийнятим Позачерговою Конференцією, шляхом саморозпуску або реорганізації, чи за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
- Припинення діяльності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи має наслідком припинення юридичної особи.
- Асоціація має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).
- Рішення про саморозпуск Асоціації приймається Позачерговою Конференцією, якщо за це проголосували не менш як три четвертих присутніх учасників Позачергової Конференції. Позачергова Конференція створює ліквідаційну комісію або доручає Президії здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадської організації як юридичної особи, а також приймають рішення щодо використання коштів та майна громадського об'єднання після його припинення відповідно до статуту.
- Реорганізація Асоціації здійснюється за рішенням Позачергової Конференції, якщо за це проголосувало не менше три четвертих учасників Позачергової Конференції шляхом злиття, поділу, приєднання або перетворення.
- Порядок та правові наслідки припинення діяльності Асоціації шляхом саморозпуску, реорганізації або заборони (примусового розпуску) Асоціації визначається відповідно до цього Статуту та чинного законодавства України.
- У разі припинення Асоціації у результаті її ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску) чи реорганізації (злиття, поділу, приєднання або перетворення) її активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.