АВВУ    медіа    статті наших ветеранів    львівський регіон   


 ПАРТНЕРИ
Мережа магазинів «ФУРШЕТ»
www.furshet.ua


Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту


Федерація волейболу України
www.uvf.org.ua


Європейська конфедерація волейболу
www.cev.lu


Міжнародна федерація волейболу
www.fivb.org


СТАТТІ НАШИ ВЕТЕРАНІВ
ХІХ Кубок України

ХІХ турнір за Кубок України з волейболу серед ветеранів був проведений 12-23 вересня 2010 року на березі Чорного моря на волейбольних майданчиках санаторію «Гурзуфський» в смт Гурзуф Ялтинського району АР Крим.

Організатори змагань – Міністерство України у справах сім’ї, молоді і спорту, Федерація волейболу України та Асоціація ветеранів волейболу України, яка грала, так би мовити, роль «першої скрипки». Колектив головних діючих осіб склався з представників різних регіонів України. Голова оргкомітету турніру – Президент АВВУ Ілля Битка (Київ). Головний суддя – суддя національної категорії Микола Герасенко (Сімферополь), головний секретар – суддя національної категорії Олег Макаров (Дніпропетровськ), Голова мандатної комісії – майстер спорту міжнародного класу Степан Кузів (Львів).

Турнір став неабиякою подією в спортивному і суспільному житті країни. Достатньо відзначити, що у відкритті змагань прийняли участь члени Уряду АР Крим, представники кількох політичних партій та Національного олімпійського комітету України. Хід змагань освітлювався теле- і радіо- програмах та в пресі.

Змагання проходили в дві зміни в 12 вікових номінаціях. В них прийняла участь рекордна кількість команд – 105. Вперше в історії Кубку змагались чоловіки в номінації 70+ та жінки в номінації 55+. Також вперше була застосована система допуску до змагань команд складених з гравців незалежно від місця їх реєстрації (тобто система «вільної» комплектації).

В складі команд, які представляли 25 (в 2009 році – 24) з 27 адміністративних регіонів України, на майданчики виходили 754 спортсмени (123 з них виступали у двох номінаціях). Серед учасників були 1 заслужений майстер спорту, 8 майстрів спорту міжнародного класу, 78 майстрів та 137 кандидатів у майстри спорту, 326 спортсменів 1 розряду. Вцілому турнір пройшов на високому організаційному та спортивному рівні. Ветерани продемонстрували нев’янучу майстерність і незгасимий бойовий дух. В усіх номінаціях до останнього тривала запекла спортивна боротьба. В турнірі 65-річних чоловіків для виявлення переможця суддівська колегія була вимушена підраховувати співвідношення ігрових очок в партіях трьох пртендентів, які фінішували з рівною кількістю перемог в зустрічах. Остаточний розподіл місць дивіться в таблиці «ПІДСУМКИ ЗМАГАНЬ ЗА ХІХ КУБОК УКРАЇНИ З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ».

Команди-переможці отримали перехідні Кубки, всі команди-призери - дипломи і грошові премії. Гравці - оригінальні медалі відповідного гатунку.

Глядачи із захопленням вітали найкращі зразки волейболу у виконанні зірок ветеранського волйболу Олександра Бондаренко, Павла Воронкова, Вікторії Орєшиної, Ігоря Слінька, Сергія Горянова, Михайла Гукайла, Сергія Руднєва, Петра Чухраєва, Сергія Єрмакова, Василя Трофіменка, Віктора Федюшина, Анатолія Моченого та ін.

Командні призи «Фейр-плей» за високу культуру поведінки на майданчику, створення і підтримку дружньої атмосфери в колективі, коректне відношення до суддів, відкрите і доброзичливет спілкування з глядачами, встановлені для команд-учасниць турніру партією «Єдиний центр», отримали чоловіча команда 50+ м. Хмельницького та жіноча команда 35+ «Спартак» з Дніпропетровська. Ювілейними медалями на честь 20-річчя НОК України були нагороджені начальник спорткомплексу санаторію «Гурзуфський» Микола Сандул, президент ВК «Запоріжжя» Ігор Бірюков, тренер київської жіночої команди «Гіпрозв’язок» Тетяна Одінцова, капітан полтавської команди 50-річних Анатолій Шитов, кращі гравці турніру – Яна Ковтун (Донецьк), Аліна Коломієць (Біла Церква), Сергій Іваницький (Полтава), Марь’ян Чарнош (Львів), Валерій Шарубін (Київ), окремі члени оргкомітету змагань.

Разом з тим, турнір виявив і ряд недоліків, яких треба позбуватись. Нажаль, як і у всі попередні роки, в турнірі не приймали участь команди з Волині та Івано-Франківщини.

У порівнянні з 2009 роком, не дивлячись на додаткові 2 вікові номінації, які зібрали 7 команд, загальна кількість команд-учасниць зросла лише на 4 команди. Загалом це збільшення відбулось за рахунок жіночих команд – 30 проти 26 у 2009 році. На підставі цього члени Президії констатували, що рішення про «вільний доступ» гравців до змагань не принесло бажаного результату – суттєвого збільшення кількості команд-учасниць. «Вільний доступ» фактично сприяв розвитку не творчих, а споживацьких тенденцій серед ветеранів русі, гонитві окремих більш майстеровитих гравців за встановленими грошовими преміями та пошуку команд, організатори яких забезпечували більш вагому матеріальну підтримку. Так, наприклад, команди Запоріжжя, які виграли змагання у чоловіків 55+ та 60+, фактично були збірними командами України де запоріжани складали лише 20-30% членів команди. Навпаки, відтік лідерів в такі команди послабляв інші місцеві осередки та значно звужував перспективи в боротьбі за нагороди турніру їх команд де лідерам на протязі року забезпечувались умови для проведення тренувального процесу.

Чимало недоліків виявлено в оформлені заявочних документів – відсутність страховок у більшості гравців, відсутність даних або спотвореність дат народження в кожного десятого гравця.

Члени Президії висунули ряд претензій мандатній комісії та суддівській колегії турніру: до змагань були допущені команди з регіонів, які мали заборгованість по сплаті членських внесків за 2010 рік, не перевірялись достеменно дати народження гравців, що привело до виступу 14 гравців, які були молодші нижньої межі вікової номінації, допуск до змагань отримали 33 команди, заявки яких не мали повних даних про ідентифікаційні коди гравців, а дата народження 24 гравців в заявках взагалі не була вказана, недостатньо було відпрацьовано систему передачі відомостей про допуск від мандатної комісії до суддівської колегії, оскільки до технічних заявок увійшли і ті гравці, що не мали допуску до змагань, всупереч Положенню, в більшості матчів не проводився фейс-контроль (не звірялись допуски гравців з паспортом і особою гравця, що вийшов на гру).

Змагання показали і недостатню обізнанність суддів з Регламентом АВВУ, що приводило до ігнорування вимог до єдиної форми гравців однієї команди-учасниці, лібералізму до прояв хамства на майданчиках, сприяло виникненню і розпалюванню конфліктних ситуацій, вирішення яких могло бути здійснено однозначно і швидко.

Не подано жодного матеріалу на розгляд оргкомітету про притягнення до відповідальності порушників Регламенту змагань, а робити це треба, оскільки безпринципність вносить лише хаос в наш рух та викликає невдоволення у ветеранів. На засіданні президії наведено такий приклад: в турнірі 65-річних (5 команд-учасниць) команда Чернівців дозволила собі неявку на останню гру з командою Львова. Відповідно до Положення їй було зараховано поразку 0:2 (0:25;0:25), що ніяк не вплинуло на турнірне становище чернівецької команди (вона однаково лишалась на останньому місці), а от на загальний розподіл місць, оскільки в цій номінації грали по коловій системі, це вплинуло і вплинуло суттєво: львів’яни без боротьби отримали +2 по партіях і + 50 по очках, що дозволило їм по співвідношенню очок (!) зайняти 1 місце, а їх візаві – команди Києва і Дніпропетровська відкинути назад, бо всі ці 3 команди мали рівну кількість очок. За такий вчинок за Регламентом команда Чернівців мала бути суворо оштрафована.

Сподіваємось, що наше відкрита позиція про несприйняття такого роду вчинків, опублікування для широкого загалу списку гравців українського ветеранського волейболу, Регламенту Положень про змагання, що проводяться АВВУ дозволить позбутися багатьох недоліків, зробить наш рух чистішим. НОВИНИ
Сеть «Фуршет» приглашает на IХ Международный турнир по волейболу среди ветеранов
20.05.2011
Розничная сеть «Фуршет» активно пропагандирует физическую культуру и спорт...
детальніше...

5 засідання Президії АВВУ IV скликання
01.01.2011
10 грудня 2010 року в Полтаві відбулось 5 засідання Президії АВВУ IV скликання...
детальніше...

Відкриття сайту
15.12.2010
Сьогоднішним днем можна вважати запуск нашого інтернет ресурсу в світову паутину мережі інтернет...
детальніше...