АВВУ    історія волейболу України   


 ПАРТНЕРИ
Мережа магазинів «ФУРШЕТ»
www.furshet.ua


Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту


Федерація волейболу України
www.uvf.org.ua


Європейська конфедерація волейболу
www.cev.lu


Міжнародна федерація волейболу
www.fivb.orgГРАВЦІ ХІХ КУБКУ УКРАЇНИ З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ

В останні роки, коли кількість ветеранських волейбольних турнірів, що організовуються місцевими осередками АВВУ перебільшує цифру 30, а кількість команд-учасниць змагань за Кубок України серед ветеранів досягла 105, ми із задоволенням констатуємо, що ветеранський волейбол України виріс із, так би мовити, «дитячих штанців», коли заради збільшення кількості учасників закривалися очі на участь в офіційних змаганнях Асоціації осіб на рік-два молодших. Зрозуміло, на місцевих турнірах організатори самі собі пани і можуть вільно вирішувати віковий діапазон учасників. Але на офіційних змаганнях – Кубку України, Всеукраїнських іграх ветеранів, питання дотримання вікового цензу кожного року стоїть чи ненайгостріше.

І раніше, 3-4 роки тому, заради врегулювання проблеми, ставились питання про ведення картотеки гравців, оформлення ліцензій або персональних членських квитків. В 2007 році Президія АВВУ відмовилась від введення ліцензій, зважаючи на те, що граємо ми на аматорскому рівні, та від членських квітків, передавши персональний облік членів АВВУ в місцеві осередки. Взята до уваги була і фінансова сторона питання, бо витрати на здійснення цих функцій в Президії треба було б збільшити значно. Але, прийнявши на тому ж засіданні «Регламент АВВУ», Президія законодавчо ввела ряд санкцій для тих, хто в намаганні досягти результату йде шляхом ошуку. Нажаль, ці засоби впливу, як зазначили члени Президії АВВУ на отанньому засіданні в грудні 2010 року, ще не використовуються належним чином.

Після закінчення ХІХ турніру за Кубок України, нами по заявках команд-учасниць був вперше за час існування Асоціації складений і проаналізований «Список гравців Кубку України 2010 р.».

Аналіз виявив відсутність даних або спотвореність дат народження кожного десятого гравця в заявках команд-учасниць, заявки 53 команд не мають повних даних про ідентифікаційні коди гравців, дати народження 24 гравців в заявках взагалі не вказані. У 75 осіб не співпадають дані про дату народженя відповідно до коду із вказаною у заявці. Серед них 7 осіб за віком (відповідно до коду) були молодші ніж вказано у заявці і не могли бути допущені до змагань у номінаціях, в яких заявились команди. Деякі команди вказали дані про коди гравців «зі стелі». За їхніми заявками виходить так, що 4 гравці ще не народились (Струков П. (Черкаси 60+) – 2122 р.н., Головенко О. (Глухів 60+) – 2123 р.н., Кучерук С. («Крим-Північ» 40+) – 2111 р.н., Войнарович В. («Крим-Північ» 40+) – 2013 р.н.), а в змаганнях 40-річних «виблискують» 70-річний Ю. Беляков («Крим-Північ» 40+) та 85-річний Д. Горохов («Крим-Північ» 40+)! Взагалі, «Крим-Північ» 40+ лідер з такого роду заявочних «перлів».

Взагалі встановлено, що на Кубку України виступали 14 гравців, які були молодші нижньої межі вікової номінації. Наприклад, в чоловічій команді Ізмаїлу в номінації 50+ виступали в турнірі Олександр Купрій та Сергій Шевчук, рік народження яких в заявці бв вказаний як 1960. А от у книзі «Ветеранський волейбол України» під редакцією В. Іванова, на стор.109 вони фігурують як народжені у 1961 році. Може це помилка редакційної колегії книги? Ні, такі ж дані і в заявці ізмаїльської команди на Кубок України 2007 року! Такого роду факти можна було б своєчасно виявити, як би на змаганнях у відповідності з Положенням в повному обсязі виконувалась вимога проведення фейс-контролю.

Можливо, зараз запізно «махати кулаками», але це має стати уроком на майбутнє і мандатній комісії, і суддівській колегії АВВУ, і застереженням «махінаторам».

«Список гравців Кубку України 2010 р.». винесено на загал на сайті АВВУ. Безумовно, сьогодні цей список не має 100% відповідності дійсності оскільки, як ми казали вище, багато заявок не вміщало даних про гравців в повному обсязі, як того вимагало «Положення». Список буде уточнюватись і щорічно доповнюватись. Ми гадаємо до цього процесу, заради встановлення справедливості, долучиться широке коло ветеранів волейболу.

Сподіваємось, що використання в 2011 році цього списку та комп’ютера для уточнення дати народження за ідентифікаційним кодом особи, дозволить уникнути маніпуляцій з віком гравців. З його допомогою, при умові наявності фотографій всіх команд-учасниць, технічних заявок з №№ та командної форми з №№, а все це вимагається Регламентом АВВУ та положеннями про змагання, в подальшому дасть змогу ідентифікувати гравців та уникати «підстав», вести картотеку гравців.

Аналіз «Список гравців Кубку України 2010 р.». дав й інші дані, які може не мають настільки актуального практичного значення, але є досить цікаві. Ознайомтесь з таблицями «Кількісний і якісний склад гравців КУ-2010 р.» та «Количество игроков КУ-2010 в пределах возрастных номинаций».

З цих таблиць добре видно, що в складі команд-учасниць турніру на волейбольні майданчики виходили 754 спортсмени (123 з них виступали у двох номінаціях). Серед учасників були 1 заслужений майстер спорту, 8 майстрів спорту міжнародного класу, 78 майстрів та 137 кандидатів у майстри спорту, 326 спортсменів 1 розряду.

Якщо порівняти питому вагу спортсменів вищих розрядів, то вона і у жінок, і чоловіків практично однакова: 29,6-29,8%. В той же час, серед жінок 1 заслужений майстер спорту, правда серед інвалідів, та 6 майстрів спорту міжнародного класу, а серед чоловіків – лише 2 майстри спорту міжнародного класу. А от майстри спорту серед чоловіків склали 12,1%, тоді як серед жінок їх було лише 5,5%.

Серед жінок 43 волейболістки (21,6%) виступали у 2 вікових номінаціях. Серед них найуспішніше виступили семеро - Л. Чубаєва, Я. Бужук, Я. Ковтун, М. Харчинська, С. Наконєчна, Л. Пінська та Я. Стовба, які вибороли в Гурзуфі по золотій і срібній медалі.

Серед волейболістів-чоловіків «багатоверстатників» було 80, тобто 14,4%. Найуспішніші з них – 8 чоловік, які виграли по 2 золоті нагороди: О. Гуменюк, С. Єрмаков, Б. Стрюков, С. Телима, В. Чередніченко, П. Чухраєв, М. Лобай та І. Нікорюк. Всі восьмеро по одній з нагород завоювали в складі команди Запоріжжя, а перші шестеро – обидві.

Найстаршим волейболістом, що виходив на гурзуфські майданчики в 2010 році був Почесний ветеран волейболу України Володимир Шевчук – граючий тренер київської «Софіївки» (срібний призер в номінації 65+, який цьому році святкував своє 80-річчя).


Своє 80-річчя Володимир Шевчук зустрів з друзями на волейбольному майданчику. Почесний Диплом Київського МО АВВУ ювілярові вручає Голова міського осередку В. Трофимов.

Серед жінок найповажнішого віку досягла львів’янка Ярослава Бужук, але це не заважило їй не тільки виступити в двох номінаціях, але й вибороти при цьому золоту і срібну нагороди!

Як би змагання проводились одночасно, або дозволялось грати лише в одній – «своїй» віковій номінації, то найбільш чисельними могли би бути номінації 50-54 роки у чоловіків (119 волейболістів, або 22% всіх гравців-чоловіків), а у жінок – 40-45 років (55 волейболісток, або майже 28% гравчинь).

Серед волейболыстыв на турнірі найбільше було тих, хто народився у 1960 (45 осіб) та у 1959 (44 особи) роках.

Цікава тенденція відслідковується у чоловіків: в кожній номінації «найстарших» волейболістів менше, ніж «молодших», а от у наступній (старшій номінаціх) кількість «молодших» значно перевищує кількість «старших» у попередній номінації, хоча вони народилися на рік раніше. Наприклад: гравців-чоловіків 1961 р.н., «старших» в номінації 45+, було лише 6, а от 1960 р.н., «молодших» в номінації 50+, аж 34! «Старших» в 55+, 1951 р.н., вдвічі менше ніж «молодших» в 60+ - 1950 р.н.! Мабуть, «свіжа кров» в номінації більше бажає реалізувати свій потенціал. НОВИНИ
Сеть «Фуршет» приглашает на IХ Международный турнир по волейболу среди ветеранов
20.05.2011
Розничная сеть «Фуршет» активно пропагандирует физическую культуру и спорт...
детальніше...

5 засідання Президії АВВУ IV скликання
01.01.2011
10 грудня 2010 року в Полтаві відбулось 5 засідання Президії АВВУ IV скликання...
детальніше...

Відкриття сайту
15.12.2010
Сьогоднішним днем можна вважати запуск нашого інтернет ресурсу в світову паутину мережі інтернет...
детальніше...