АВВУ    люди волейболу    легенди українського волейболу    Піменов М.П.   


 ПАРТНЕРИ
Мережа магазинів «ФУРШЕТ»
www.furshet.ua


Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту


Федерація волейболу України
www.uvf.org.ua


Європейська конфедерація волейболу
www.cev.lu


Міжнародна федерація волейболу
www.fivb.org


Пименов М.П.
Поярков Ю.М.
Іванов В.Т.
Соколовська О.Р.
Лейбєльман А.С.
легенди українського волейболу
ПІМЕНОВ МИХАЙЛО ПАВЛОВИЧ

(02.03.1920 - 09.02.2005)

Киянин Михайло Пименов відкриває галерею видатних спортсменів України. І хоча народився і навчався він в Росії, з 1944 року його життя пов’язано з Києвом, з Україною честь яких він захищав в спорті. Саме він в 1949 році став першим чемпіоном світу серед українських атлетів, адже виходець з України Григорій Новак, який виборов це звання на два роки раніше, на момент отримання титулу вже три роки мешкав в Росії і захищав кольори Москви.

В Києві Михайло Пименов з’явився разом із жінкою Ніною Вікторівною за направленням Держкомспорту СРСР після закінчення Державного центрального ордена Леніна інституту фізичної культури (російською абревіатурою - ГЦОЛІФК). Практично п’ятдесят років його професійна діяльність була пов’язана з Київським інститутом фізичної культури і спорту де він доріс до посади завідуючого кафедрою і звання доцента.

Михайло Павлович фактично є фундатором сучасного українського волейболу, він - автор 16 підручників та безлічі статей з теорії волейболу. На замовлення Міжнародного олімпійського комітету в 2000 році в Іспанії вийшло друком двотомне видання підручника з волейболу «за Пименовим», що й сьогодні вважається найкращим у світі в цій галузі.

М. Пименов відомий в світі не лише як теоретик, але й як практик. В 1955 році він першим із радянських волейбольних тренерів був запрошений за кордон працювати в Національному інституті спорту Індії. В його послужному списку - праця в Італії, Болівії, Колумбії, Гвінеї, Малі, Марокко, Алжирі. В ті часи його чисельні зарубіжні учні на міжнародних змаганнях поряд із гербом своєї країни на формі ставлять латинню ініціали «М.Р.» на знак найвищого спортивного авторитету їхнього наставника - Михайла Пименова.


Неперевершеним був і авторитет М. Пименова, як гравця: вражені видатною багатогранною майстерністю, універсальністю та віртуозністю його гри, вболівальники та партнери звали його «професором». За час виступів на спортивних аренах Михайло Павлович став чемпіоном СРСР з фехтування, чемпионом СРСР та переможцем І Спартакіади народів СРСР з волейболу, чемпіоном України з тенісу та баскетболу. В складі непервершеної радянської волейбольної збірної, яка з 1949 по 1954 роки вщент трощила будь-якого суперника, проигравши за цей лише дві партії (!!!) у зустрічах з найсильнішіми збірними планети, Михайло Пименов став двократним чемпионом світу і Європи. В 1951 році йому було присвоєно звання Заслуженого майстра спорту СРСР. Був нагороджений він чисельними орденами, медалями іпочесними грамотами.

1949 рік. Константин Рева, Володимир Щагін та Михайло Пименов в грі за збірну СРСР.


1952 рік.Збірна СРСР — чемпіон світу з волейболу. Київський спартаківець М. Пименов - № 11.

По закінченні спортивної карьєри Михайло Павлович багато часу віддавав громадській роботі у Федерації волейболу України, був її Президентом, депутатом місцевих Рад. Чимало сприяв становленню ветеранського руху у волейболі.

В 1998 році він на запрошення адміністрації Глухова прийняв участь в організації та проведенні міжнародного турніру ветеранів присвяченого пам’яті уродженця Глухова заслуженого майстра спорту Костянтина Реви і надав ветеранам Глухова ряд матеріалів про Реву з свого власного архіву.


Листопад 1998 року. Глухів Сумської області. М. Пименов біля стенду з історичними матеріалами, присвяченими К. Реві дає інтерв’ю телебаченню. Інтерв’ює – виконавчий директор АВВУ змс В. Іванов.

В квітні 2000 року, відсвяткувавши своє 80-річчя, Михайло Павлович, в складі делегації київських ветеранів приймав участь в міжнародному турнірі пам’яті К.Реви в Москві.


Михайло Пименов в центрі команди київських ветеранів разом з своїм партнером по команді-чемпіонці Спартакіади народів СРСР, Президентом федерації волейболу Києва Іваном Тищенко.

Михайло Павлович мав не тількі яскраві научний і спортивний таланти, а й видатний мистецький дар в малюванні та карбуванні по металу. Його художні твори залишилися в приватних колекціях численних друзів та шанувальників як пам'ять про добру та мудру людину.

В 2005 році автори некрологу у виданні «Україна Молода» В. Вечорек та І. Тищенко зазначили, і з цим не можна не погодитись, що ім'я Михайла Пименова у волейболі не менш знакове, ніж ім'я Валерія Лобановського у футболі. Будемо сподіватись, що ФВУ та київська міська адміністрація здійснять плани увічнення пам’яті Михайла Пименова. НОВИНИ
Сеть «Фуршет» приглашает на IХ Международный турнир по волейболу среди ветеранов
20.05.2011
Розничная сеть «Фуршет» активно пропагандирует физическую культуру и спорт...
детальніше...

5 засідання Президії АВВУ IV скликання
01.01.2011
10 грудня 2010 року в Полтаві відбулось 5 засідання Президії АВВУ IV скликання...
детальніше...

Відкриття сайту
15.12.2010
Сьогоднішним днем можна вважати запуск нашого інтернет ресурсу в світову паутину мережі інтернет...
детальніше...